Prosté úlohy

 

Nejnovější dokumentaci k sadě Visual Studio 2017 najdete tady.

Tento dokument popisuje roli lehký úkoly v souběžném běhu. A lehký úkol úkol naplánovat přímo z je concurrency::Scheduler nebo concurrency::ScheduleGroup objektu. Lehký úkolu se podobá funkci, která poskytuje rozhraní API systému Windows CreateThread funkce. Proto lehký úkoly jsou užitečné přizpůsobit existující kód pomocí funkce plánování Runtime souběžnosti. Naplánování asynchronního agentů a odesílat zprávy mezi bloky asynchronní zprávy používá Runtime souběžnosti sám lehký úkoly.

System_CAPS_ICON_tip.jpg Tip

Runtime souběžnost poskytuje výchozí Plánovač, a proto není nutné ji vytvořit v aplikaci. Protože služba Plánovač úloh pomáhá optimalizovat výkon aplikací, doporučujeme spuštění se Knihovna PPL (Parallel Patterns Library) nebo Knihovna asynchronních agentů Pokud runtime souběžnosti.

Lehký úkoly provádět menší nároky než asynchronní agentů a skupiny úloh. Například modul runtime neinformuje můžete po dokončení lehký úkol. Modul runtime navíc není odlovu nebo zpracování výjimek vyvolaných z lehký úkol. Další informace o zpracování výjimek a lehký úkolů naleznete v Zpracování výjimek.

Pro většinu úkolů doporučujeme výkonnější funkci jako skupiny úkolů a paralelní algoritmy protože umožňují snadno rozdělit složité úlohy na více základních stylů. Další informace o skupinách úkolů naleznete v Funkční paralelismus. Další informace o paralelní algoritmy Paralelní algoritmy.

Chcete-li vytvořit lehký úkol, zavolejte concurrency::ScheduleGroup::ScheduleTask, concurrency::CurrentScheduler::ScheduleTask, nebo concurrency::Scheduler::ScheduleTask metoda. Chcete-li počkat lehký úkol dokončit, počkejte Plánovač nadřazené vypnout nebo slouží jako mechanismus synchronizace concurrency::event objektu.

Příklad

Příklad ukazuje, jak přizpůsobit existující kód použít lehký úkol, viz Návod: Přizpůsobení stávajícího kódu pro použití prostých úloh.

Viz také

Plánovač úloh
Návod: Přizpůsobení stávajícího kódu pro použití prostých úloh

Súvisiace témy Pomocníka
Načítava sa...
Nenašli sa žiadne zdroje.